Αποτέλεσμα Τελικού Κυπέλλου Χαλκιδικής (09-03-2019) / Ώρα. 15:30  Κανονική    Διάρκεια      Σκορ Παράτασης
 1. ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ – Π.Ο.ΤΡΙΓΛΙΑΣ  (1-1) Τελ.  (1-2) 120′

• Γεια σας από το Γήπεδο της Ολύνθου «Νάκης Αυγέρης» σε λίγο θα ξεκινήσει ο 43ος Τελικός Κυπέλλου Χαλκιδικής..
  • 15:32 Έναρξη του 43ου τελικού κυπέλλου Χαλκιδικής, σέντρα στην αναμέτρηση έχει η ομάδα της Τρίγλιας…
  • Στο 6′ φοβερή ευκαιρία για την ομάδα της Τρίγλιας να ανοίξει το σκορ, ο Ντούγκα βγαίνει σε τετ α τετ απέναντι στον Τερματοφύλακα της Κασσάνδρας, και να πλασάρει ελάχιστα άουτ.
  • Στο 30′ απευθείας Κόκκινη Κάρτα για την ομάδα της Τρίγλιας με τον Σγουρή, ο Σγουρής καθώς ήταν ο τελευταίος παίκτης στην άμυνα για την Τρίγλια, ανατρέπει εκτός περιοχής τον παίκτη της Κασσάνδρας τον Καραπαύλο, με τον Διαιτητή Παπαδόπουλο να του δείχνει την απευθείας Κόκκινη Κάρτα, και τώρα η Τρίγλια για τα επόμενα 60 λεπτά θα πρέπει να διαχειριστή την κατάσταση.
  • Τέλος 1ου Ημιχρόνου: το σκορ παραμένει στο (0-0) και πλέον η ομάδα της Τρίγλιας με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Σγουρής στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης.
  • Έναρξη του 2ου Ημιχρόνου…
  • Γκολ για την ομάδα της Κασσάνδρας, στο 49′ με τον Καραπαύλο, μετά από αδράνεια της άμυνας της Τρίγλιας να κάνει το (1-0).
  • Στο 75′ 2η κίτρινη, κόκκινη κάρτα για την ομάδα της Κασσάνδρας με τον Κανάνι, και πλέον και η δύο ομάδες είναι με 10 παίκτες.
  • Στο 86′ με 9 παίκτες η ομάδα της Κασσάνδρας καθώς ο Μανόλωφ αντίκρισε την 2η κίτρινη, κόκκινη κάρτα.
  • Στο 90+5 ισοφαρίζει η ομάδα της Τρίγλιας με τα από την αδράνεια που επικράτησε στην άμυνα της Κασσάνδρας, ο πάλλας με ένα ωραίο τελείωμα κάνει το 1-1.
  • Τέλος 2ου Ημιχρόνου ακολουθεί ημίωρη παράταση..
  • Έναρξη της Ημίωρης Παράτασης…
  • Στο 98′ της ημίωρης παράτασης η ομάδα της Τρίγλιας κάνει την ανατροπή με τον Γιάννη Ντούγκα με ένα ωραίο σουτ κάνει το 1-2.
  • Τέλος του 1ου Ημιχρόνου της ημίωρης παράτασης…
  • Έναρξη 2ου Ημιχρόνου της ημίωρης παράτασης…
  • Τέλος του 2ου Ημιχρόνου της ημίωρης παράτασης, κυπελλούχος Χαλκιδικής η ομάδα της Τρίγλιας…