Σε ένα πλέον εύκολο παιχνίδι για την Πορταριά, καθώς από τα πρώτα λεπτά του αγώνα έκλεισε την ομάδα του Βάβδου πίσω στα καρέ της χωρίς να μπορεί να βγει αντεπίθεση, το σκορ το άνοιξε στο 5′ Λεπτό ο Μητράκος με σουτ λίγο έξω από την περιοχή του Βάβδου, το 2ο γκολ ήρθε μετά από 2 λεπτά στο 7′ με τον Καπλάνι, το 3-0 έγινε 11′ λεπτό με τον Ζαχαρία Βαγγλή καθώς πέρασε τον Τερματοφύλακα του Βάβδου και πλάσαρε σχεδόν σε άδειο τέρμα. Το 1ο Ημίχρονο έληξε 3-0 υπέρ της Πορταριάς… Στο 2ο Ημίχρονο η Πορταρία μπήκε ποίο δυνατά από το 1ο Ημίχρονο, καθώς στο 52′ ο Χατζηφώτης έκανε το 4-0, στο 60′ ο Καπλάνι έρχεται να κάνει το 5-0 για την Πορταριά, με ένα ωραίο σουτ, μετά από αυτό ήρθε η κατρακύλα για την ομάδα του Βάβδου καθώς η Πορταριά πέτυχε άλλα 3 γκολ, με τους Χατζηφώτη στο 64, τον Καπλάνι 68′ όπου πέτυχε και το Χατ τρικ, και στο 75′ ο Μητράκος με ωραίο δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή…

Οι διαιτητές του αγώνα ήταν οι: Λεονταρίδης – Κούρας – Δημητριάδης Χ.