Ρεπορτάζ από τον αγώνα…

Με το δεξί μπήκε η Πορταριά στο 2020, καθώς επικράτησε με 2-0 την αξιόμαχη ομάδα της Ελπίδας Πολυγύρου, και συγκεκριμένα στα πρώτα λεπτά και οι δύο ομάδες είχαν καλό ρυθμό με ωραίο ποδόσφαιρο και πολλές χαμένες ευκαιρίες, το σκορ το άνοιξε η Πορταριά στο 24’ με τον συνηχεί ύποπτο Καπλάνι με τα από τραγικό λάθος του Τερματοφύλακα της ελπίδας, Καραβασίλη (Ο Καραβασίλης πήγε να κάνει προς ποίηση στον Καπλάνι, ο Καπλάνι έβαλε το πόδι του όπου και κόντραρε η μπάλα και κατέληξε στα δίχτυα του Πολυγύρου), έτσι τελείωσε το 1ο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες, Ο Θερμαϊκός μπήκε ποίο αποφασισμένος από την ομάδα του Πολυγύρου, καθώς είχε το 1-0 από το 1ο ημίχρονο, το 2ο ημίχρονο ήταν εντελώς ισορροπημένο με την ομάδα του Πολυγύρου να προσπαθεί να κάνει την ισοφάριση, όμως στο 68’ της αναμέτρησης η ομάδα του Πολυγύρου κάνει ένα λάθος ο Καπλάνι μπαίνει μέσα στην περιοχή του Πολυγύρου και ανατρέπεται με τον διαιτητή (Αναστασόπουλο) να καταλογίζει την παράβαση, ο εκτελεστής του Πέναλτι ήταν ο Βασίλης Μητράκος, όποιος να την στέλνει στην απέναντι γωνιά όπου είχε πέσει ο Τερματοφύλακας του Πολυγύρου, και έτσι έληξε ο αγώνας 2-0 για την Πορταριά, απέναντι σε μια πολύ καλή και αξιόμαχη ομάδα όπως του Πολυγύρου…

Διαιτητές: Αναστασόπουλος– Μιχαλούδης Αστ.– Ευμορφούλης